NOCKA 9 GGDSH WŁÓCZYKIJE


Czuwaj!

Dzisiaj post trochę w innej formie ponieważ pisany z perspektywy wspomnień kilku osób:

"W dniach 18-19 marca uczestniczyłem w nocce 9 GDSH Włóczykije. Była ona zorganizowana przez Dh. Drużynowego Michała  Fiodorowicza oraz Dh. Przyboczną Adriannę Skarżyńską. Rozpoczęła się ona o godzinie 18:30 w Piątek w Gimnazjum nr.1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, a skończyła o 9 rano następnego dnia w Sobotę. Około 30 minut później od początku nocki, odbył się apel wprowadzający- wyznaczający dwa nowe zastępy: 1 i 2. Następnie otrzymaliśmy zadanie aby razem z naszymi zastępowymi: Weroniką Adamczyk oraz Adrianem Prześniakiem, nadać nazwy, symbol, okrzyk itp. charakteryzującymi je. O godzinie 23:30 wyruszyliśmy na " nocną trasę ". Okazało, się że punktem kulminacyjnym naszej wyprawy były Kozie Górki, gdzie odbyła się gra terenowa, polegająca na skradaniu się z Punkt A do punktu B, oczywiście z pewnym utrudnieniem, którym byli " Patrolowi " z latarkami. Jak dla mnie był to strzał w dziesiątkę, ponieważ klimat owej zabawy, można było porównać do filmu czy gry wojennej, tudzież "Call of Duty czy " Czterej Pancerni i Pies ". Po przekradnięciu się w wyznaczony punkt " B ", czyli końcowy musieliśmy rozszyfrować tajną wiadomość napisaną szyfrem Querty. O godzinie 1 w nocy nastąpił powrót do miejsca startowego. Parę minut później wszyscy dostali po kawałku tortu, z okazji zbliżających  się urodzin naszej Przybocznej. Następne godziny spędziliśmy przy wspólnych zabawach i grach harcerskich. O godzinie 4 rano wszyscy odczuwali tzw. " zamułę ", ponieważ nikt nie miał planów na następne zabawy, więc została poprowadzona zaprawa, która to bardzo się przydała, bo pobudziła nas do życia. Następne godziny również spędziliśmy przy zabawach, trwały one do godziny 6 rano, kiedy to w końcu rozpoczęła się cisza nocna. Ci którzy byli już zmęczeni i chcieli odpocząć mogli sobie rozłożyć, karimaty oraz śpiwory i najzwyczajniej pójść spać, zaś ci którzy nie są zwolennikami spania na nockach, mogli wyjść na korytarz, i sobie w spokoju porozmawiać. O godzinie 8 rano nastąpiła pobudka, oraz sprzątanie świetlicy i całej reszty szkoły, pół godziny później, czyli okolo godziny 8:30 nastąpił Apel Końcowy, po którym wszyscy mogliśmy wrócić do domów." 
~ Podzastępowy zastępu II Adrian Klejer

"Czuwaj! Z piątku na sobotę (18-19.03.16r) w Gimnazjum nr.1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyła się nocka 9GDSH "Włóczykije". Harcerze przybyli w świetnych humorach. Oficjalnie nockę rozpoczął apel początkowy. Podczas apelu, zostali mianowani zastępowi: dh. Weronika Adamczyk oraz dh. Adrian Prześniak. Następnie odbyły się zajęcia w zastępach na których wspólnie rozmyślali nad symbolami zastępu. Dr. Bruno na początek zaproponował harcerzom zabawę,która polegała na tym aby stworzyć jak najdłuższą linę w zastępach. Problem polegał na tym,że mogli oni używać rzeczy, które przy sobie posiadali. Następnie bawili się również z podziałem na zastępy w zabawę, która polegała na tym żeby osoba stojąca na końcu przedostała się pod nogami reszty na początek. I tak cały czas dopóki nie przeszli całego korytarza. W godzinach 22-23 harcerze mieli czas wolny. O 23:30 wyruszyli na trasę w stronę "Kozich Górek".Cała trasa polegała na tym że zostali łącznikami i zakamuflowani musieli przekazać wiadomość. Jednak to nie było takie proste,musieli się czołgać aby ich nie było widać oraz na całej trasie rozmieszczeni zostali patrolowi, którzy mieli nie dopuścić do tego. Wyposażeni oni byli w latarki i jeśli zauważyli łącznika wracał on na początek. W wyniku końcowym cali i zdrowi łącznicy z małymi trudnościami dotarli na metę. Po przybyciu wszystkich zaczęli rozszyfrowywać wiadomość,którą mieli przekazać , była ona zapisana starym szyfrem "Querty".Ok. godziny 1:00 dotarli do szkoły. Zebrali się w świetlicy gdzie przygotowali niespodziankę w formie tortu dla swojej przybocznej Adrianny Skarżyńskiej z okazji zbliżających się 18 urodzin. Każdy dostał po kawałku tortu. Młodzież była bardzo aktywna i pobudzona więc, nie chcieli spać. W godzinach 1-3 bawili się w różnego rodzaju zabawy np. studnia,mur,skurcz rozkurcz itp. Punkt godzina 4:00 wyruszyli na poranną zaprawę z dh. Brunem. Po rozgrzewce wrócili do szkoły i bawili się dalej. O godzinie 5:50 zaczęła się cisza nocna która trwała do ok.7:40. O 8 zaczęli sprzątać świetlicę ponieważ musieliśmy szkołę pozostawić w czystości. O 8:30 oficjalnie zakończyliśmy nockę wraz z apelem końcowym i wróciliśmy do domów."
~ Weronika Adamczyk

"Było mega sympatycznie. Ludzie otwarci i pomocni. Zadania były ciekawe tak samo jak cała nocka. Byłam niewyspana,ale warto było się poświęcić:) Wszystko było przygotowane i ogarniete."
~ Oliwka Jankowska

OCZYWIŚCIE WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z TEGO DNIA ZNAJDZIECIE W NASZEJ ZAKŁADCE GALERIA


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka