XIV ZIMOWY RAJD ŚLADAMI JAĆWINGÓW

wspólne zdjęcie


CZUWAJ!

W ostatni weekend odbył się w Gołdapi XIV Zimowy Rajd Śladami Jaćwingów. Cały rajd odbywał się w tematyce Igrzysk Śmierci. Do jego organizacji przyczyniło się wiele osób, jednak głównym organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych "SIM", a całość przygotowali przede wszystkim harcerze 9. Grunwaldzkiej Drużyny Starszo Harcerskuej Włóczykije".

Wraz z kadrą w rajdzie uczestniczyło ok. 130 osób od zuchów, aż po wędrowników. Na uroczystym apelu rozpoczynającym stawili się harcerze z Gołdapi, Olecka, Bań Mazurskich i Węgorzewa. Po uroczystym powitaniu przez komendantkę rajdu Ewę Sidor można było rozpocząć całą zabawę. 

Tuż po rozdaniu gadżetów od Policji wszyscy harcerze ruszyli na nocną trasę rajdu. Każda drużyna miała za zadanie jak najszybciej odnaleźć wszystkie punkty, które wiązały się z tematyką rajdu czyli Igrzyskami Śmierci. Wydarzenia w tym dniu zamknął seans kinowy, gdzie wszyscy mieli możliwość obejrzeć najnowszą część "Igrzysk Śmierci: Kosogłos 2".

Cały rajd odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika i to tam harcerze spali, bawili się, spędzali wspólnie czas i odpoczywali po wszystkich czekających na nich atrakcjach.

W następnym dniu wszyscy po raz kolejny mieli okazję udać się na kolejną trasę rajdową. Tym razem na dziennej trasie uczestnicy mieli za zadanie przygotowywać Trybytów do walki z Kapitolem. Tradycyjnie wszyscy mogli spróbować również naszego lokalnego przysmaku czyli kartaczy oraz w wersji bezmięsnej leniwych z twarogiem i śmietaną. Tuż po zakończeniu trasy na głównej sali w szkole odbyła się prezentacja wszystkich zadań przed rajdowych. Do przygotowania była scenka pt. "roztańczone plemię Indian", piosenka o przygodach zuchów/harcerzy pod melodię piosenki "Kolorowy wiatr", pokazowy stój dla dwóch trybutów damski i męski wzorowany na Igrzyskach śmierci, utwór o przygodach harcerzy/starszych wędrowników pod melodię piosenki "The Hanging Tree" i przygotowanie czegoś smacznego dla kadry. Podsumowaniem była rozczulająca gawęda podczas świeczkowiska, która każdemu pozwoliła na chwilę refleksji. 

Niestety w niedzielę przyszedł czas na pożegnanie. Na oficjalnym apelu wręczono dyplomy, nagrody i podziękowania i cały rajd niestety dobiegł końca.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udaną zabawę, atmosferę i rewelacyjnie wspólnie spędzony czas.

świeczkowisko


WYNIKI:

W grupie młodszej:

1 miejsce: WOLNO ŻYJĄCE PLANKTONICZNE LARWY CZYNNIE POSZUKUJĄCE ŻYWICIELA
2 miejsce: AVES
3 miejsce: VIA VIRTUS

W grupie starszej:

1 miejsce: Gołdapska Drużyna Harcerzy Leśnych
2 miejsce: Szkarłatni
3 miejsce: Iskra

Wszystkie zdjęcia z rajdu obejrzeć możecie w zakładce GALERIA
W zakładce DO POBRANIA natomiast można je wszystkie pobrać zgodnie z zamieszczoną instrukcją.

Partnerzy akcji:
Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, Dyrektor Grzegorz Klimaszewski Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdapi, Dyrektor Beata Karpińska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Leśny Zakątek, sklep komputerowy "Edar", Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi, Państwowa Straż Pożarna w Gołdapi, Jednostka Wojskowa w Gołdapi, Urząd Miejski w Gołdapi, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Artpress, Grafix, Maxim, Akademia Fryzur GOGO, Siłownia ,,Olimp", Piekarnia ,,Kaja", Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi, Rolplon, Gołdap Info.

Czuwaj!1 komentarz :

  1. zostawiam okejkę i czekam na więcej tego typu relacji :)
    Ciepłe: Czuwaj! :)

    OdpowiedzUsuń

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka