WIGILIA DRUŻYNY WŁÓCZYKIJE


Czuwaj!

Z piątku na sobotę na terenie Gimnazjum w Gołdapi odbyła się Wigilia Drużyny Włóczykije.  Całe spotkanie rozpoczął druh Piotr Misiewicz, który przedstawił wszystkim obecnym harcerzom bardzo ciekawą propozycję. Zaraz po przywitaniu, przedstawieniu się i poznaniu harcerzy zaproponował im bowiem konkurs. O tuż każdy kto w pół roku zdobędzie stopień Harcerza Rzeczypospolitej Polskiej dostanie od druha Bruna pozłacany krzyż harcerski.

Link - Stopnie Harcerskie


Musicie zatem przyznać, że jest o co walczyć!


W tym czasie barwy drużyny  od swojej drużynowej odebrała również Ada. 
Następnie przestąpiliśmy do części Wigilijnej. Drużynowy Michał Fiodorowicz rozdał wszystkim opłatek i w świątecznej atmosferze cała drużyna poskładała sobie wzajemnie życzenia. Wigilia nie mogła by się również obejść bez świątecznych potraw. Tradycyjnie każdy z obecnych przygotował coś do jedzenia, więc każdy mógł spróbować m.in barszczyku, pysznych uszek, pierogów, sałatek oraz pysznych ciast i babeczek. Wszyscy smacznie zjedli, a w czasie Wigilii rozmową i uśmiechom nie było końca.
Po części oficjalnej nadszedł czas na atrakcje i zabawy. Harcerze podzieleni zostali na dwa patrole i wieczorem wyruszyli na trasę po terenie Gimnazjum, która oczywiście wiązała się z historią działania drużyny Włóczykije. Wszyscy Harcerze mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat drużyny i poznać kilka ciekawostek. I tutaj również dzięki bardzo ciekawym punktom wszyscy śmiali się i dobrze bawili.

Prosto z trasy drużynowy zabrał wszystkich na kolejne bardzo ważne wydarzenia. Przy ognisku przyrzeczenia harcerskie złożyli Ola Dora, Kamila Szrejder, Dominik Kisielewski i Mateusz Romanowski. Gratulujemy!Po powrocie do Gimnazjum nastała pora na tradycyjne świeczkowisko. Przy blasku świeczek za sprawą poruszającej Gawędy nastała pora na refleksję i przemyślenia. Każdy oczywiście mógł zabrać i wyrazić swoje przemyślenia oraz pomysły. Ważnym momentem w tym czasie było z rozkazu Drużynowego Michała Fiodorowicza mianowanie na Przyboczną Karolinę Szyszkowską - Gratulujemy! 

Wszystkie te zdjęcia i pozostałe w oryginalnej rozdzielczości znajdziecie w zakładce GALERIA w nagłówku strony.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka