WIĘCEJ RUCHU WIĘCEJ ZDROWIA

Czuwaj!

23.04.2016r. harcerze z 2 WDH „AVES” wzięli udział w V plenerowej imprezie prozdrowotnej „Więcej ruchu więcej zdrowia” w lesie Kumiecie, organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gołdapi, Nadleśnictwo we współpracy z OSiR -em oraz Starostwem Powiatowym.

Harcerze stali na pierwszym punkcie, przed startem i rozdawali uczestnikom mapkę trasy z zaznaczonymi punktami.

Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00. Po uroczystym otwarciu wyruszyliśmy na dwukilometrową trasę wzdłuż której ustawione były punkty: Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Nadleśnictwa (trop. Agnieszka i och. Julka pomagały Pani leśnik na punkcie), Ośrodku Sportu i Rekreacji, Starostwa Powiatowego, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Grupowej Praktyki  Pielęgniarek i Położnych PULS, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz Komendy Powiatowej Policji.


Przejście trasy jak zwykle nie obyło się bez śmiechu i wygłupów, na to zawsze znajdziemy czas. Na każdym punkcie mieliśmy do wykonania ciekawe zadania. Te najprostsze przyniosły najwięcej radości. Najbardziej podobał nam się: pomiar ciśnienia i cukru we krwi, rzut do celu, skok w dal, bieg przez opony oraz quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu . Naszym druhom najwięcej radochy sprawił punkt z bronią, z których siłą nie mogłyśmy ich odciągnąć. Z każdego stanowiska odchodziliśmy z rękami pełnymi informacyjnych broszurek oraz drobnymi nagrodami, zdobytymi za dobrze wykonane zadania. Nawet nie zauważyliśmy kiedy trasa się skończyła i ponownie wyszliśmy na polanę, na metę. Nadal mieliśmy masę niespożytej energii, więc wzięliśmy udział w zajęciach zumby oraz malowaniu twarzy. Kilka druhenek odważyło  przejechać się stepem na koniu
Po zakończeniu imprezy szczęśliwi rozeszliśmy się do domów. Po więcej zdjęć zapraszamy oczywiście do naszej galerii.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka