PIKNIK RODZINNY

Czuwaj!  

Piknik rodzinny odbył się w czerwcu przy SP2 w Gołdapi i nie mogło zabraknąć nas - harcerzy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej AVES.

Byliśmy już od 8.00, przygotowaliśmy chustę animacyjną, farby, duże arkusze papiery, bańki mydlane i wiele innych ciekawych rzeczy.

Oficjalna część tego wydarzenia miała odbyć się na boisku, lecz pogoda pokrzyżowała nam nieco szyki. Ale my nie damy rade? Zaczęło niestety padać, więc z harcerzami schroniliśmy się pod namiotem Nadleśnictwa. Wzięliśmy udział w konkursach i zdobyliśmy świetne nagrody. Wręczyliśmy również drobne upominki dla leśników, z okazji Dnia Leśnika. Było troszkę zimno, więc postanowiliśmy pośpiewać i potańczyć i tutaj dziękuję druhnie Agnieszce, bez niej nie było by to możliwe. 

Z nami nie sposób jest się nudzić! Śmiejąc się i śpiewając przeczekaliśmy deszcz. Niestety oficjalna część musiała zostać przeniesiona do sali gimnastycznej, ale i tam było co robić. Dzieciaki miały przygotowany kartonowy plac budowy, mogły oddać plastikowe nakrętki na rzecz podopiecznych Fundacji „Pro Sanatio” i wygrać gadżety, rzucać do puszek piłeczkami, dużym zainteresowaniem cieszyło się miejsce do zabaw przygotowane przez nas - harcerzy. Na podwórku, gdy tylko pogoda pozwalała można było spróbować swoich sił wyścigach gokartów. Na placu przy boisku, dzielnie na swoich posterunkach trwali: członkowie Stowarzyszenia „Szkoła pod lasem”, serwując gorące kiełbaski z grilla. Członkinie Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” zarażały piknikowiczów optymizmem i serwowały im gorącą, pyszną grochówkę. Najdłuższa kolejka ustawiła się za pieczonymi na ogniu goframi ze swojskim dżemem. Były przepyszne! Panie z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls” czuwały, aby nam ciśnienie zbyt wysoko nie podskoczyło. 

Myślę, że piknik był świetną okazję na spędzenie wolnego czasu z rodziną i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. :)

Pion. Beata Koloszewska

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii w zakładce akcje.3 komentarze :

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka