ZIMOWA ZBIÓRKA WŁÓCZYKIJI I SPOTKANIE Z POLICJĄ


Czuwaj !

3 Grudnia odbyła się kolejna zbiórka drużyny "Włóczykije", na której ćwiczyliśmy musztrę i meldunki przygotowując się do XV Rajdu "Śladami Jaćwingów". Następnie Pani Marta - Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odbyła z nami rozmowę i szkolenie w ramach projektu "DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM".

W trakcie spotkania harcerze mogli zapytać o wszelkie sprawy związane z pracą policji czy bezpieczeństwem, które ich interesowały. W jego trakcie każdy harcerze otrzymał opaskę odblaskową zapewniającą bezpieczeństwo na drodze i dowiedział się jak bardzo jest ona ważna i że niejednokrotnie może uratować nam życie. Obecnie, kiedy dość szybko zapada zmrok i robi się ciemno piesi są praktycznie niezauważalni na drodze. Kiedy jeszcze dodamy do tego intensywne opady śniegu trudno jest pieszego zauważyć a tym bardziej odpowiednio wcześnie wyhamować. Dzięki noszeniu odblasków stajemy się lepiej widoczni nie tylko na poboczach, ale i na chodnikach czy pasach w mieście. To naprawdę bardzo ważne by kierowca mógł nas odpowiednio wcześniej zauważyć, zahamować i nie doprowadzić do wypadku czy nieszczęście. Na tym jednak spotkanie się nie skończyło. Harcerze poznali również zagadnienia związane z przemocą oraz temat przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i alkoholu. Dowiedzieli się, m.in. jakie są rodzaje przemocy i co ważne jak możemy i powinniśmy radzić sobie oraz reagować w takich sytuacjach. To ważne, abyśmy byli wrażliwi na krzywdę innych, mieli odwagę i umieli odpowiednio zareagować. Dzięki temu sami możemy stać się bohaterami i uratować komuś życie. Oczywiście padło również wiele pytań na temat samej pracy policjantów i sprzętem, jakim dysponują, co wyjątkowo zaciekawiło obecnych na zbiórce harcerzy. Dzięki temu planowane są kolejne spotkania z Komendą Powiatową Policji w ramach, których harcerze będą mogli poznać nowy komisariat oraz dzięki alko- i narko- goglom zobaczyć jak zmienia się punkt widzenia człowieka pod wpływem narkotyków czy alkoholi. Jako harcerze chcielibyśmy podziękować za spotkanie oraz możliwość poznania bliżej pracy Policji, wielu ciekawych zagadnień, dzięki, którym możemy czuć się bezpieczniej nie tylko na drodze, ale również w codziennym życiu.

Kolejnym punktem była Sesja Fotograficzna z Katarzyną Skok - Żoną Komendanta Hufca ZHP w Gołdapi. Mimo mroźnej pogody i opadów śniegu wszystko udało się po naszej myśli !
Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej zakładki GALERIA -> ZBIÓRKI


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka