ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO 2017


Czuwaj!
                
W dniu 26 czerwca 2017r. harcerze z Hufca ZHP Gołdap spotkali się przy ognisku, w lesie Kumiecie, by podsumować swoje całoroczne działania. Nie było dyplomów ani świadectw. Stopnie i sprawności naszyte na harcerskich mundurach oraz wpisane do książeczek harcerskich przebyte rajdy, obozy, biwaki to właśnie ocena harcerskiej pracy, pracy nad sobą i na rzecz innych. Gawędę i piosenki na ognisko przygotowali harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Nie śpiewali oni jednak sami lecz razem ze swoimi przyjaciółmi, z harcerzami z drużyn „Włóczykije”, „Giganci”, „Pancerni”.

Na naszej uroczystości gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych z Jednostki Wojskowej, ze Straży Granicznej, Nadleśnictwa Gołdap, a także panią Justynę z Urzędu Gminy Gołdap oraz rodziców. Wszystkich poczęstowaliśmy kiełbaskami, ciastem i ciasteczkami oraz herbatą z ogniska.


Harcerze wzięli również udział w grze terenowej zorganizowanej w ramach projektu „Figle-migle”. Musieli wykazać się znajomością mapy oraz wiedzą z różnych dziedzin. Na szczęście z leśnej trasy wszyscy wrócili cali i zdrowi, no może trochę pokąsani przez żarłoczne komary. Agnieszka skrupulatnie podliczyła punkty i rozdała słodkie nagrody - pianki, które natychmiast zostały upieczone na ognisku.

Przy organizacji naszej uroczystości pomogli nam rodzice i członkowie Stowarzyszenia „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi. Serdecznie dziękujemy.
Wszystkim życzymy słonecznych i fantastycznych wakacji!
Trzymajcie kciuki za harcerzy podczas wakacji, bo chociaż rok harcerski zakończony, nasze działania trwają. W planie są biwaki drużyn i Obóz „Nad Bałtykiem”.

                                                                                                    Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Projekt „Figle-migle” realizowany jest ze środków  Programu „Działaj Lokalnie X”
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej Galerii -> 2017 -> Święta
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka