DLACZEGO WARTO NALEŻEĆ DO ZHP?


Czuwaj!

Rodzice posiadający dzieci często stają przed wyborem czy i na jakie zajęcia dodatkowe zapisać swoje dziecko. Wybór jest szczególnie trudny, kiedy dziecko tak naprawdę nie ma konkretnych i jasno sprecyzowanych zainteresowań. Sprawy dodatkowo nie ułatwia ogromna ilość opcji. Zajęć jest tak naprawdę mnóstwo. Jedne rozwijają nas fizycznie, inne muzycznie, inne literacko, inne rozwijają naszą wiedzę, a jeszcze inne pozwalają nam się rozwinąć społecznie.

A gdyby tak połączyć to wszystko w jedno?

Wszystko to łączy bowiem w sobie harcerstwo. Co ważne nie kojarzy się ono z obowiązkiem jak w przypadku innych zajęć. Harcerstwo to przyjemność i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Trudno bowiem znaleźć byłego lub obecnego harcerza, który nie miałby pozytywnych wspomnień z harcerstwa. Wszyscy wspominają je jako miłe i dobre czasy.

Harcerstwo to szkoła życia. Wszystkie zbiórki, obozy i biwaki uczą przydatnych i bezcennych umiejętności, które na pewno przydadzą się w życiu. Każdy nauczy się tutaj także odpowiedzialności za powierzone mu zadania i tego jak osiągnąć zamierzone cele.  Harcerstwo w każdym zaszczepi chęć do działania, kreatywność, umiejętność planowania i dążenie do realizacji własnych celów.

Harcerstwo uczy samodzielności ale co ważne harcerstwo to głównie praca w grupie i z grupą. Uczy jak pracować z innymi oraz jak przewodzić grupą. To właśnie grupa daje nam chęć do działania i pozwala rozwijać nasze pasje.  Bo kto lepiej jak przyjaciele zmobilizują nas do działania, zachęcą aby zrobić coś więcej, coś co będzie miało sens.

Harcerstwo to zdecydowanie coś więcej niż grupa przypadkowych znajomych. Więzi, które powstaną podczas zbiórek i wyjazdów trwać będą przez lata. To idealne miejsce na poznanie nowych przyjaciół. Wspólne spotkania zbliżają, pomagają rozwiązać problemy i uczą współpracy z innymi. Harcerstwo to całą masa zabawnych i pięknych przygód tworzących wspomnienia nie do zdarcia.

Patrząc na powyższe harcerzem można zostać tak naprawdę zawsze i nie ma tu zupełnie żadnej granicy wiekowej. Nigdy nie jest bowiem za późno, aby stać się harcerzem, a zostać nim można przez całe życie.2 komentarze :

ZHP Gołdap © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka